Osiek to wieś położona na Kociewiu w województwie pomorskim przy drodze wojewódzkiej nr 214. Dojazd do nas nie sprawi Ci żadnego problemu- autostradą A1 z węzła Kopytkowo około 15 km, zaś z węzła Warlubie około 20 km. To samo centrum Borów Tucholskich.

Dla każdego znajdziemy coś… MIŁEGO !

Mamy coś dla ŻEGLARZY, WĘDKARZY, MIŁOŚNIKÓW PŁYWANIA !

W samej gminie znajduje się 25 jezior, z czego agroturystyka graniczy z dwoma:  bezpośrednio linia brzegowa z Jeziorem Czarne (plaża-1000m) oraz w okolicy 200 m Morze Kociewskie- Jezioro Kałębie (plaża- 500m) .

To prawdziwy raj dla pasjonatów wędkarstwa, sportów wodnych oraz miłośników pływania i wygrzewania się na piaszczystych plażach. Nikt nie będzie się nudził. Dzięki dostępności własnej linii brzegowej jeziora oraz sprzętów typu rowery wodne i łódki nie trzeba uciekać daleko !

Mamy coś dla GRZYBIARZY !

Osiek ulokowany jest w samym centrum Borów Tucholskich. 75 % naszej gminy stanowią lasy. A one pełne są urodzajnego runa leśnego…

Piękne lasy, cudowne krajobrazy. Na terenie gminy istnieją trzy rezerwaty przyrody, które z pewnością warto odwiedzić :
rezerwat – jezioro Udzierz – 10 km,
rezerwat rezerwat ptasi – Czapli Wierch – 10 km
rezerwat – Krzywe Koło w pętli Wdy – 15 km

Mamy coś dla AKTYWNYCH !

Fani pieszych wycieczek, rowerowych przejażdżek będą zachwyceni. Okoliczne lasy pełne są ścieżek rowerowych i szlaków. Co może być przyjemniejsze niż wycieczka rowerowa wśród pięknej przyrody.

Więcej informacji na temat GMINY OSIEK znajdziecie na: OSIEK

A może pojedźmy na wycieczkę ! Przekraczając progi naszej gminy możemy zobaczyć:
Bazylika Katedralna w Pelplinie – 35 km
Arboretum Wirty – najstarszy w polsce ogród dendrologiczny – 33 km Muzeum Zamkowe w Malborku – 73 km
Szymbark – 85 km